Ładowanie Wydarzenia

Wystawa sztuki „Spotkanie” | Agnieszka Cecylia Kazała i Ljupka Gałazka-Vasilew

niedziela

Ośrodek Kultury w Górze Kalwarii

ul. por. Jana Białka 9

Cena: Free

Zapraszamy na wystawę dwóch wspaniałych artystek: Agnieszki Cecylii Kazały, która wyeksponuje piękne, dynamiczne batiki i Ljupki Gałązki-Vasilev, która wprowadzi nas w swój pełen barw malarski świat.

⏰Wystawę można oglądać w sali widowiskowej Ośrodka Kultury do 8 maja.

Wstęp wolny! Serdecznie zapraszamy

 

 

Agnieszka Cecylia Kazała

Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu – Pracowni Tkaniny Artystycznej prof. Ewy Marii Poradowskiej – Werszler Jest autorką 16 wystaw indywidualnych i uczestniczyła w 35 wystawach zbiorowych. Należy do Sekcji Tkaniny Związku Polskich Artystów Plastyków we Wrocławiu (ZPAP).

Uprawiane dyscypliny: tkanina artystyczna, batik, instalacja, fotografia. Jej obrazy znajdują się w wielu kolekcjach w Polsce i za granicą. Uczestniczyła w międzynarodowych koloniach artystycznych, rezydencjach artystycznych i Festiwalach Sztuki Włókna. Nieodłącznym elementem pracy artystki jest fotografowanie jej prac na tle natury. Interesuje się umieszczaniem sztuki w przestrzeni publicznej.

Jest kuratorką wystaw, organizatorką spotkań z artystami sztuki włókna, a także międzynarodowych prezentacji prac młodzieży z Polski, Macedonii i Grecji: „Połączeni Sztuką”. Współpracowała z wieloma mazowieckimi ośrodkami kultury organizując wystawy, imprezy artystyczne i warsztaty dla dzieci i dorosłych.

Uczy sztuki  w Szkole  Kanadyjskiej w Warszawie oraz prowadzi własne studio artystyczne w Grójcu (Przestrzeń dla Sztuki).

Wystawę „Spotkanie” patronatem objęli Ambasador Macedonii Północnej w Polsce – Jasmin Kahil oraz Związek Polskich Artystów Plastyków we Wrocławiu.

 

Ljupka Gałązka-Vasilev

Urodzona 16.08.1979г. w Strumicy w Republice Macedonii, gdzie mieszka i pracuje jako artysta i pedagog plastyki w szkole.

Ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Sofii w Bułgarii.

Należy do DLUM (Związek Artystów Plastyków Macedonii) oraz DLUB (Związek Artystów Plastyków Bitoli, Macedonia Północna)

 

Brała udział w wielu wystawach zbiorowych i indywidualnych (Bułgaria, Grecja, Turcja, Cypr, Macedonia, Polska), oraz w międzynarodowych plenach artystycznych, jej obrazy znajdują się w kolekcjach w wielu krajach.

 

____________________

🗣️ Chcecie być na bieżąco z wydarzeniami, które organizujemy?

Proponujemy nasz bezpłatny  newsletter.

Zapisz się,  a nic Cię nie ominie. Można go też przesłać rodzinie i znajomym.

 

Jeśli jeszcze nie śledzisz nas Instagramie i Facebooku, a chcesz być na bieżąco, koniecznie to nadrób, tam zawsze są świeże informacje o naszych wydarzeniach przez nas organizowanych.