Wytwórnia

Istniejemy od 1980 roku. Cały czas się rozwijamy. Z powodzeniem łączymy działania edukacyjne i impresaryjne. Naszym priorytetem jest tworzenie oferty kulturalnej dla mieszkańców gminy Góra Kalwaria, ale coraz częściej przyciągamy publiczność z całej Polski.

Wspieramy rozwój artystyczny

Wspieramy rozwój artystyczny – prowadzimy warsztaty plastyczne, teatralne, fotograficzne, taneczne, wokalne, muzyczne, modelarskie i rękodzielnicze.  Organizujemy edukację filmową dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Chętnie wspieramy oddolne inicjatywy oraz przyciągamy publiczność z regionu Mazowsza, Polski i zza granicy.

Działamy szeroko

Lubimy działać w skali mikro i w skali makro. Z takim samym zaangażowaniem realizujemy duże koncerty symfoniczne i kameralne warsztaty. Kilka wydarzeń jednego dnia to nasz żywioł, zarządzanie kryzysowe to nasza specjalność. Zawsze jesteśmy gotowi na różne scenariusze, a gdy trzeba, improwizujemy.

Tworzymy Archiwum Społeczne Góry Kalwarii

Tworzymy Archiwum Społeczne Góry Kalwarii, które już staje się przestrzenią międzypokoleniowej wymiany wspomnień. W swoich działaniach często odwołujemy się do historii i bogatego dziedzictwa kulturalnego regionu – gmina Góra Kalwaria jest położona na Urzeczu, niedawno ponownie odkrytym podwarszawskim mikroregionie etnograficznym, w jej granicach mieści się również Zamek Książąt Mazowieckich w Czersku, który znajduje się pod naszą pieczą. Bogata w wydarzenia i zabytki Góra Kalwaria jest świetnym miejscem do realizowania tego typu działań kulturalnych.