Ładowanie Wydarzenia

Majówka na Zamku w Czersku

środa

11:00

  • To wydarzenie minęło.

Szanowni Goście,
zapraszamy Was do historycznego Czerska, gdzie majowy weekend zapowiada się niezwykle atrakcyjnie.  Z radością zapraszamy Was na wyjątkowe wydarzenie Średniowiecze na wesoło, czyli gry i zabawy w czasach (nie tylko) rycerzy.

Zachęcamy Was do odkrycia żywej historii Czerska i zanurzenia się w świecie średniowiecznych gier, zabaw oraz tradycji. W te pierwsze dni maja, ożywimy zamkową Szkołę Rycerską „Od Otroka do Wojownika”, gdzie za zgodą jaśnie nam panującego księcia Janusza kształcić będziemy nowych rycerzy. Wiek i płeć nie mają tu znaczenia. A każdy absolwent naszej szkoły otrzyma pismo zaświadczające o jej ukończeniu.

Jeden z naszych namiotów stanie się wrotami czasu, które przeniosą chętnych w czasy średniowiecza. Przymiarki garderoby będą okazją do rozmowy o ewolucji strojów, obyczajów i ludzkiej mentalności. Obozowy sprzęt opowie o życiu codziennym, marzeniach i troskach dnia codziennego a uzbrojenie o niedoskonałościach ludzkiej natury niezmiennych na przestrzeni wieków.

Ponadto, jak to na każdym zamku, obok karczmy znajdzie się bajarz, który snuł będzie swoje opowieści. Wysłuchanie takiej karczemnej bajędy to doskonałe wprowadzenie w pełne przeżywanie naszej „Szkoły Rycerskiej”. Uczestnicząc w opowieści z elementami dramy uczestnicy dowiedzą się, czym prócz urodzenia musiał wykazać się rycerz. Jak długo trwała i jak mozolna była droga od czułych ramion mamy w rodzinnym domu do uroczystego pasowania. Czym był hołd lenny, co to znaczyło być wasalem a co seniorem? Jak to było z damami serca, księżniczkami i białymi końmi? Dlaczego czasem mówimy o wojach a czasem o rycerzach? Co miała wspólnego wojaczka z wielkim handlem?

Program:

1 – 5 maja
11.00-12.00 – Gry i zabawy. Szkoła Rycerska
12.00-12.30 – Karczemne Bajędy. Zamkowa Kuźnia
12.30-15.00 – Gry i zabawy. Szkoła Rycerska
15.00-15.30 – Karczemne Bajędy. Zamkowa Kuźnia
15.30-17.00 – Gry i zabawy. Szkoła Rycerska

 

Wydarzenie na Facebooku.

Obowiązują bilety wstępu na zamek.

Bilety online na biletyna.pl

 

Choć pierwotnie planowaliśmy zaprosić Was na rekonstrukcję Bitwy pod Ostrówkiem, z przyczyn od nas niezależnych, musieliśmy zmodyfikować nasz plan. Nie tracimy jednak ducha i liczymy że będziecie równie zadowoleni. Do zobaczenia

 

📮 Chcesz być na bieżąco z wydarzeniami, które organizujemy? Zapisz się na nasz newsletter, a nic Cię nie ominie.

 

👍 Zapraszamy do śledzenia nas na Facebooku i Instagramie, tam zawsze są świeże informacje o naszych wydarzeniach.