Ładowanie Wydarzenia

DKF Kinocentrycy | Pięć diabłów | prowadzi Kaja Klimek

piątek

19:00

  • To wydarzenie minęło.

DKF Kinocentrycy zaprasza na pokaz filmu „Pięć diabłów” w reżyserii Léi Mysius. Prelekcję i dyskusję po filmie poprowadzi Kaja Klimek.

„Pięć diabłów” to prawdziwa uczta dla zmysłów. Film Léi Mysius to wysmakowane wizualnie, oszałamiające i szalone love story, które niespodziewanie pobudza także nasze powonienie.

Młodziutka Vicki ma niezwykły dar: potrafi chwytać, zapamiętywać i odtwarzać wszystkie możliwe zapachy, które kolekcjonuje w starannie oznakowanych słoiczkach. Wśród nich szczególne miejsce zajmują te poświęcone zapachowi jej mamy, Joanne (znana z Życia Adeli Adèle Exarchopoulos). Ich z pozoru poukładane życie zaburza pojawienie się Julii, dawno niewidzianej, tajemniczej siostry męża Joanne. Vicki, zaintrygowana niespodziewaną wizytą ciotki, „kradnie” jej zapach i odkrywa, że dzięki niemu może przenieść się w przeszłość Julii, poznając skrywane od lat sekrety swojej rodziny. Na jaw wychodzą ogniste romanse, złamane serca i uśpione emocje.

„Pięć diabłów” to opowieść, która pulsuje podskórnym napięciem, wciąga niczym najlepszy thriller i w brawurowy sposób łączy nieoczywistą historię o miłości z parapsychologicznym fantasy.

Za kamerą stanęła jedna z najciekawszych współczesnych reżyserek francuskich – Léa Mysius, twórczyni nagrodzonej m.in. w Cannes i Toronto Avy oraz współautorka scenariusza Paryża. 13 dzielnicy.

 

_________________

Kaja Klimek (Kajutex) – krytyczka filmowa i popkulturową, edukatorka filmową, tłumaczka. Wykłada na UW i SWPS, prowadzi Akademię Filmu Dokumentalnego Against Gravity i UW. Od lat współpracuje też z mediami, jeździ na festiwale, gada o filmach tu i tam.

 

Bilety dostępne od 13 lutego na biletyna.pl i w kasie Ośrodka Kultury.