Ładowanie Wydarzenia

DKF Kinocentrycy | „Limbo” | prowadzenie Wojciech Tutaj

piątek

19:00

Ośrodek Kultury w Górze Kalwarii

ul. por. Jana Białka 9

  • To wydarzenie minęło.
Cena: 15 zł

DKF Kinocentrycy powraca po wakacyjnej przerwie.

W poniedziałek, 20 października o godz. 19.00 zapraszamy na pokaz filmu „Limbo”, reż. Ivan Sen. Spotkanie i dyskusję po projekcji filmu poprowadzi Wojciech Tutaj, absolwent filmoznawstwa i wiedzy o nowych mediach na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowi, krytyk i dziennikarz filmowy związany m.in. z portalem Filmweb, miesięcznikiem „Kino”, czasopismem „Ekrany”, „Kulturą Liberalną” i „Magazynem Filmowym SFP”, specjalizuje się we współczesnym kinie chińskim, wyróżniony w Ogólnopolskim Konkursie Prelegentów Filmowych w 2020 r.

„Limbo” z Simonem Bakerem, któremu sławę przyniosła tytułowa rola w serialu „Mentalista”, to nie tylko wciągający kryminał noir, ale także wymowny obraz codziennej dyskryminacji i niesprawiedliwości, jakiego doświadczają rdzenni mieszkańcy Australii.

 

Travis Hurley (w tej roli Simon Baker) to wypalony zawodowo detektyw, zmagający się z własnymi demonami. Mężczyzna przybywa do odległego górniczego miasteczka w południowej Australii, by raz jeszcze przyjrzeć się nierozwikłanej sprawie, która wstrząsnęła mieszkańcami tego osobliwego miejsca przed dwudziestoma laty.

Doszło wtedy do tajemniczego morderstwa aborygeńskiej dziewczynki Charlotte Hayes. Sprawcy nie złapano, a pobieżnie prowadzone śledztwo szybko zakończono. Travis nie daje jednak za wygraną, choć dla miejscowych udzielanie jakichkolwiek informacji białemu policjantowi nie jest tak oczywiste. Bohater dociera do rozbitej rodziny ofiary, żyjących świadków oraz samotnego brata głównego podejrzanego, zyskując nową perspektywę spojrzenia na wydarzenia sprzed lat.

Prawda powoli zaczyna wychodzić na jaw w tej intymnej opowieści o próbie radzenia sobie ze stratą oraz podejściu wymiaru sprawiedliwości do rdzennych mieszkańców Australii.

 

FILM W KINACH OD 8 WRZEŚNIA 2023

 

Bilety w cenie 15 zł dostępne na www.biletyna.pl oraz w kasie Ośrodka Kultury na pół godziny przed seansem.

_____________________________

Chcesz być na bieżąco z wydarzeniami, które organizujemy? Zapisz się na nasz newsletter, a nic Cię nie ominie.

Zapraszamy do śledzenia nas na Facebooku i Instagramie, tam zawsze są świeże informacje o naszych wydarzeniach.