Ładowanie Wydarzenia

DKF Kinocentrycy | „Kos” | spotkanie z reżyserem Pawłem Maśloną

piątek

19:00

Ośrodek Kultury w Górze Kalwarii

ul. por. Jana Białka 9

  • To wydarzenie minęło.
Cena: 15 zł

Zapraszamy na film „KOS” oraz spotkanie z reżyserem filmu Pawłem Maśloną.

Spotkanie poprowadzi Błażej Hrapkowicz, gospodarz programu „Kino Mówi” w Ale kino+. Prowadzi autorski program „Hrapkowidz” w radiowej Czwórce. W latach 2015-2016 był gospodarzem studia oscarowego w Canal+. Prowadził i współredagował „Aktualności Filmowe” w Canal+. W 2014 roku zdobył główną nagrodę w konkursie im. Krzysztofa Mętraka, przyznawaną młodym krytykom filmowym. Członek Europejskiej Akademii Filmowej oraz FIPRESCI.

 

Opis filmu:
Wiosna 1794 roku, w Polsce wrze. Do kraju wraca generał Tadeusz „Kos” Kościuszko, który planuje wzniecić powstanie przeciwko Rosjanom, mobilizując do tego polską szlachtę i chłopów. Towarzyszy mu wierny przyjaciel i były niewolnik, Domingo. Tropem Kościuszki podąża bezlitosny rosyjski rotmistrz, Dunin, który za wszelką cenę chce schwytać generała, zanim ten wywoła narodową rebelię.

Naszym gościem będzie Paweł Maślona, reżyser, scenarzysta i montażysta, laureat Paszportu „Polityki” w kategorii Film za zmysł ironii i odważne przełamywanie konwencji, gatunkową lekkość i wagę podjętej tematyki oraz za ukazanie w filmie „Kos” Polski właściwie nieznanej z podręczników historii – ku przestrodze.
Jego pełnometrażowym debiutem filmowym był „Atak paniki” (2017), wielowątkowa opowieść o narastającej frustracji przeciętnych Polaków z niższej klasy średniej. Za swój debiut Maślona otrzymał m.in. Nagrodę Dziennikarzy oraz nagrodę za reżyserię na Koszalińskim Festiwalu Debiutów Filmowych „Młodzi i Film”.
„Kos”, drugi pełnometrażowy film Pawła Maślony zdobył główną nagrodę Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych.

 

OBSADA: Bartosz Bielenia, Jacek Braciak, Robert Więckiewicz, Agnieszka Grochowska, Piotr Pacek, Jason Mitchell
KATEGORIA WIEKOWA: 15 +

GATUNEK: akcja

 

BILETY: 15 zł/ do kupienia przed seansem w kasie Ośrodka Kultury lub już teraz na www.biletyna.pl (+ 1 zł opłata serwisowa).

 


 

🗣️ Chcecie być na bieżąco z wydarzeniami, które organizujemy?

Proponujemy nasz bezpłatny  newsletter.

Zapisz się,  a nic Cię nie ominie. Można go też przesłać rodzinie i znajomym.

Zapraszamy do śledzenia nas na Facebooku i Instagramie, tam zawsze są świeże informacje o naszych wydarzeniach przez nas organizowanych.

 

 

Zapraszamy