Ładowanie Wydarzenia

DKF Kinocentrycy | film „Tonia” w reż. Marcina Bortkiewicza

piątek

19:00

Ośrodek Kultury w Górze Kalwarii

ul. por. Jana Białka 9

  • To wydarzenie minęło.

DKF Kinocentrycy zaprasza na pokaz filmu TONIA w reżyserii Marcina Bortkiewicza. Po filmie odbędzie się spotkanie z reżyserem, które poprowadzi filmoznawczyni Diana Dąbrowska.

Kiedy? 16 czerwca (piątek), godz. 19.00

Gdzie? Ośrodek Kultury w Górze Kalwarii, ul. Białka 9

FILM KRĘCONY W GÓRZE KALWARII! ?

Tonia (Marianna Ame) mieszka z ojcem (Adam Bobik) i babcią (Małgorzata Zajączkowska). Jej matka nie żyje, ojciec nadużywa alkoholu i stracił swoją pracę. Babcia postanawia wysłać go na trzy miesiące do pracy na budowie we Włoszech. Tonia zrobi wszystko, co w jej mocy, aby udaremnić ten plan.

Zwiastun filmu:
https://www.youtube.com/watch?v=-hRtOxPkieE

MARCIN BORTKIEWICZ – reżyser filmowy i teatralny, scenarzysta i dramaturg, aktor. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego oraz Mistrzowskiej Szkoły Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy w Warszawie. Członek Stowarzyszenia Filmowców Polskich. Jako reżyser znany z filmów: Noc Walpurgi, Portret z pamięci, Nauczanie początkowe. Laureat wielu nagród, m.in. Złotych Lwów za Noc Walpurgi. Od 1991 związany z Ośrodkiem Teatralnym Rondo w Słupsku jako aktor, scenarzysta i reżyser teatralny, w latach 2005-2007 aktor i reżyser w Teatrze im. Bogusławskiego w Kaliszu, współpracuje też z innymi teatrami.

DIANA DĄBROWSKA – filmoznawczyni, krytyczka filmowa, edukatorka, organizatorka imprez filmowych i festiwali. .Zdobywczyni prestiżowej nagrody PISF w kategorii „Krytyka filmowa”. Laureatka Konkursu im. Krzysztofa Mętraka.

Bilety dostępne na biletyna.pl i w kasie Ośrodka Kultury.

Weź udział w wydarzeniu na Facebooku. 

_________________

Chcesz być na bieżąco z wydarzeniami, które organizujemy, zapisz się na nasz newsletter, a nic Cię nie ominie!

_________________

 

Do zobaczenia w kulturalnym sercu Góry Kalwarii!

#DKFKINOCENTRYCY #TONIA #MARCINBORTKIEWICZ #DZIEJESIĘWGÓRZEKALWARII #DIANADĄBROWSKA