Ładowanie Wydarzenia

DKF Kinocentrycy | „Bestie” | prowadzenie Michał Oleszczyk

piątek

19:00

  • To wydarzenie minęło.
Cena: 15 zł

DKF Kinocentrycy zaprasza na pokaz filmu, jednego z najciekawszych hiszpańskich reżyserów Rodrigo Sorogoyena, „BESTIE”.  To historia pary francuskich emigrantów, którzy osiedlają się na galicyjskiej wsi, a ich spokojne życie na wsi zostaje zakłócone przez miejscowych górali.

 

Thriller okazał się przebojem światowych festiwali i bezapelacyjnym triumfatorem hiszpańskich nagród Goya. W roli głównej wystąpił Denis Menochet, gwiazda światowego kina, znany z takich produkcji jak „Bękarty wojny” i „Tylko zwierzęta nie błądzą”.

 

„Bestie” to film, który zdobył ponad 50 nagród i 40 nominacji. Krytycy doszukują się w nim powinowactw z kinem Sama Peckinpaha czy Johna Boormana. To produkcja, która porusza kwestie klasowe, kulturowe i ekologiczne, tworząc trzymający w napięciu thriller z głębokim przesłaniem.

Zwiastun filmu

Wydarzenie na FB

 

Spotkanie po projekcji poprowadzi Michał Oleszczyk, doktor filmoznawstwa Uniwersytetu Jagiellońskiego, konsultant scenariuszowy i współautor scenariusza filmu „Wszystkie nasze strachy”.

Oleszczyk to ceniony krytyk filmowy, wykładowca na Wydziale „Artes Liberales” Uniwersytetu Warszawskiego oraz autor podcastu SpoilerMaster. Jego osiągnięcia obejmują laureaturę nagrody im. Krzysztofa Mętraka, stypendium miesięcznika „Polityka” oraz funkcję dyrektora artystycznego Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni w latach 2013–2016. Jest również autorem książki „Gorycz wygnania: Kino Terence’a Daviesa” oraz współautorem wywiadu-rzeki z Guyem Maddinem pt. „Kino wykolejone”.

Michał Oleszczyk to członek międzynarodowego stowarzyszenia krytyków filmowych FIPRESCI oraz Koła Piśmiennictwa Filmowego przy Stowarzyszeniu Filmowców Polskich. W latach 2012–2015 działał w organizacji Polish Filmmakers NYC, promującej polskie kino w Nowym Jorku.

 

Bilety w cenie 15 zł dostępne na www.biletyna.pl oraz w kasie Ośrodka Kultury na pół godziny przed seansem.

_____________________________

📮 Chcesz być na bieżąco z wydarzeniami, które organizujemy? Zapisz się na nasz newsletter, a nic Cię nie ominie.

👍 Zapraszamy do śledzenia nas na Facebooku i Instagramie, tam zawsze są świeże informacje o naszych wydarzeniach.