Ładowanie Wydarzenia

DKF Kinocentrycy | „Annette” | spotkanie poprowadzi Patrycja Mucha

piątek

19:00

Ośrodek Kultury w Górze Kalwarii

ul. por. Jana Białka 9

  • To wydarzenie minęło.
Cena: 10zł

„Annette” to porywający, widowiskowy spektakl, który kipi od emocji. Film otwierał tegoroczny Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Cannes, Leos Carax opuścił francuską imprezę z Nagrodą za Najlepszą Reżyserię.

„Annette” to historia miłości słynnego komika Henry’ego i Ann, śpiewaczki o międzynarodowej sławie. W świetle reflektorów stanowią idealną, szczęśliwą parę. Ich życie odmienią narodziny pierwszego dziecka, Annette, dziewczynki o wyjątkowym darze.

Nowy film mistrza światowego kina Leosa Caraxa („Holy Motors”) to ponadczasowa opowieść o miłości, zazdrości i zemście. Do swojej pierwszej anglojęzycznej produkcji francuski twórca zaangażował zdobywczynię Oscara Marion Cotillard („Niczego nie żałuję – Edith Piaf”) oraz nominowanego do Oscara Adama Drivera („Historia małżeńska”, saga „Gwiezdne Wojny”). Scenariusz, muzykę i piosenki do filmu stworzył zespół Sparks. Za produkcję muzyczną odpowiadają również twórcy „La La Land” oraz „Moulin Rouge!”

Zapraszamy na seans 16 grudnia (piątek) o godz. 19.00 do Ośrodka Kultury w Górze Kalwarii, ul Białka 9. Spotkanie poprowadzi Patrycja Mucha – dziennikarka, redaktorka, krytyczka filmowa, doktorantka w Zakładzie Filmoznawstwa i Wiedzy o Mediach UŚ, współautorka podcastu o filmowych musicalach @Wtem, piosenka.

Bilety dostępne na www.biletyna.pl oraz w kasie Ośrodka Kultury 30 minut przed seansem