Ładowanie Wydarzenia

Classica Calvaria | Mazowsze | „Kalejdoskop Barw Polski”

niedziela

17:00

  • To wydarzenie minęło.
Cena: 30zł – 40zł

Zapraszamy na wyjątkowy koncert – 26 lutego wystąpi zespół Mazowsze ze swoim flagowym koncertem „Kalejdoskop Barw Polski”, który jest kwintesencją tego, co zespół prezentuje od 75 lat na scenach świat.

Nie zna „Mazowsza”, kto nie widział koncertu Kalejdoskop Barw Polski. Nic tak jak Kalejdoskop nie oddaje istoty „Mazowsza”. Koncert, trwający z reguły około 2,5 godziny, to wybór pieśni i tańców pochodzących z różnych zakątków Polski. Prezentują one folklor wsi i miasteczek, ale także tańce narodowe, które „Mazowsze” ma w swoim repertuarze.

Podczas koncertu widzowie mogą wraz z artystami „Mazowsza” przemierzyć całą Polskę. Poznać nie tylko charakterystyczne dla poszczególnych regionów tańce, przyśpiewki i muzykę, ale również przyjrzeć się pięknie wykonanym i zdobionym kostiumom, które cieszą oko. To właśnie kostiumy dopełniają całości obrazu „Mazowsza” nie tylko w Kalejdoskopie Barw Polski, ale w każdym programie zespołu.

W czasie tego koncertu widzowie mogą wędrować wraz z zespołem przez całą Polskę. Od Kaszub, poprzez Kujawy, Zieloną Górę, region Mazowsza, Lubelszczyznę, aż po góry i Śląsk. Z pewnością wielu zachwyci się krakowiakiem czy oberkiem, wspaniałymi choreografiami mistrza mazowszańskiego parkietu – Witolda Zapały czy innych twórców jedynych w swoim rodzaju układów tanecznych. I wielu zapadną na zawsze w pamięć słowa mazowszańskich hitów, jak Kukułeczka, Cyt, cyt, Furman czy Ej, przeleciał ptaszek. A to wszystko okraszone fantastyczną grą orkiestry „Mazowsza” pod batutą dyrektora Jacka Bonieckiego.

Warto zasmakować Kalejdoskopu Barw Polski i dotknąć tego, co w „Mazowszu” jedyne w swoim rodzaju – polskiej kultury i polskiego folkloru w wersji dla każdego widza. Tego wymagającego i wykształconego oraz tego, który z polską
muzyką i kulturą styka się po raz pierwszy.

To będzie już czwarte spotkanie w cyklu Classica Calvaria. Pierwszy koncert odbył się w 2019 r., usłyszeliśmy wówczas Beethovena i Mozarta w wykonaniu Polskiej Orkiestry Sinfonia Iuventus. Drugi koncert wpisał się w obchody jubileuszu 350-lecia Góry Kalwarii. Sinfonii Iuventus towarzyszył niezwykle utalentowany i odnoszący znaczące sukcesy, pochodzący z Góry Kalwarii, Wojciech Niedziółka, który wykonał koncert skrzypcowy d-moll Henryka Wieniawskiego.
Podczas trzeciego koncertu mogliśmy wysłuchać utwory Schuberta, Beethovena i Chopina w wykonaniu Orkiestry Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca Mazowsze. Tym razem będziemy gościć zespół w całej okazałości.

Zapraszamy

Bilety 40/30 zł dostępne w kasie Ośrodka oraz na biletyna.pl