Ładowanie Wydarzenia

Pokaz filmu „Tajemnice Raoula Taburina” na zamku w Czersku

sobota

19:00

  • To wydarzenie minęło.
Cena: 10 zł

Weekend 30.09-1.10 należeć będzie do miłośników Citroenów ale nie tylko,  bowiem w tych dniach w odbędzie 1. edycja  Spotkania Citrogroupe i Przyjaciele On Tour #1.0.

Impreza, pomimo że ma gromadzić miłośników Citroenów jest skierowana również do posiadaczy aut innych marek i „charakternych” modeli oraz tych, którzy po prostu chcą popatrzeć na zabytkowe auta.  Tu dowiesz się więcej o rajdzie.

Góra Kalwaria oraz zamek w Czersku mają zaszczyt i przyjemność być częścią tego wydarzenia.

Rajd rozpocznie się w sobotę, 30 września w Warszawie, skąd zabytkowe auta marki Citroen przejadą trasą turystyczną do Góry Kalwarii  i Czerska. Wypatrujcie ich na ulicach Góry Kalwarii już od godz 14.00.

W Czersku, w średniowiecznej scenerii rajd zakończy się pokazem francuskiego filmu związanego z… rowerami. Na zamkowym dziedzińcu wyświetlimy film pt: „Tajemnice Raoula Taburina”. Przed projekcją wyjaśnimy dlaczego wybraliśmy film o tematyce rowerowej 🙃

Tu obejrzysz zwiastun filmu

Krótka recenzja filmu:

Tajemnica Raoula Taburina reż. Pierre Godeau
Raoul Taburin (w roli głównej Benoît Poelvoorde, znany z filmów „Zupełnie Nowy Testament” i „Nic do oclenia”) jest prawdziwym ekspertem w dziedzinie naprawy rowerów. Jego wyostrzony słuch wyłapuje wszystkie podejrzane piski, dzięki czemu może bez problemu naprawić każdą usterkę. Jednak Raoul ma jedną tajemnicę, która prześladuje go na każdym kroku. Pojawienie się w miasteczku fotografa, który chce uwiecznić na zdjęciu także mistrza napraw na jego rowerze, sprawi, że Raoul będzie musiał stawić czoła swoim lękom i ograniczeniom. W sposobie przedstawienia francuskiego, górskiego miasteczka, gdzie rower jest królem, miesza się nostalgia i fantazja. To film przepełniony optymizmem, lekkim humorem, który jest doskonałą propozycją dla całej rodziny.

 

Dodatkową atrakcją będzie kilka zabytkowych samochodów zaparkowanych na dziedzińcu zamkowym.

 

Bilety na film w cenie 10 zł do nabycia w kasie zamkowej przed seansem (od godz. 18.30) oraz online na biletyna.pl. Kup bilet

W tym dniu,  do godz. 18.00  obowiązują normalne bilety wstępu na zamek (13 zł i 18 zł). Dla posiadaczy tych biletów, pokaz filmu jest już w cenie.

 

_____________________________

Chcesz być na bieżąco z wydarzeniami, które organizujemy na zamku?  Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter, a nic Cię nie ominie.

Zapraszamy do śledzenia nas na Facebooku i Instagramie, tam zawsze są świeże informacje o naszych wydarzeniach.