Ładowanie Wydarzenia

22-23.07 Historia Viva | Średniowiecze na wesoło. Czasy nie tylko rycerzy

sobota

11:00

Spotkania z  cyklu Historia Viva na zamku w Czersku trwają w najlepsze. Zapraszamy we wszystkie weekendy, aż do końca września.

W średniowieczu, podobnie jak dziś, ludzie nie tylko pracowali, walczyli, ale także uczyli się, odpoczywali, wymyślali gry i zabawy. W najbliższy weekend będzie je można poznać a nawet wziąć w nich udział.
Na dziedzińcu zamku powstanie namiot rycerski, w którym jak za sprawą czarodziejskiej różdżki przeniesiemy się w czasy średniowiecza. Będzie można przymierzyć stroje, porozmawiać o ewolucji mody, obyczajów i ludzkiej mentalności. Na stanowisku z obozowym sprzętem usłyszymy opowieści o życiu codziennym w tamtych czasach.
Oczywiście, jak na każdym zamku, obok karczmy spotkać będzie można bajarza, snującego opowieści. To będzie doskonałe wprowadzenie do naszej Szkoły Rycerskiej. Słuchacze tych opowieści z elementami dramy dowiedzą się, czym prócz urodzenia musiał wykazać się rycerz? Jak długo trwała i jak mozolna była droga do uroczystego pasowania? Czym był hołd lenny, co to znaczyło być wasalem a co seniorem? Jak to było z damami serca, księżniczkami i białymi końmi? Dlaczego czasem mówimy o wojach, a czasem o rycerzach? Co miała wspólnego wojaczka z wielkim handlem?
Ponadto Szkoła Rycerska „Od otroka do wojownika”, gdzie za zgodą jaśnie nam panującego księcia Janusza kształcić będziemy nowych rycerzy. Wiek i płeć nie mają tu znaczenia. A każdy absolwent naszej szkoły otrzyma pismo zaświadczające o jej ukończeniu.

Atrakcje przewidziane są w godzinach:
Sobota
11.00 – 18.00

Niedziela
11.00 – 16.30​​​​​​​

Bilety w cenie 18/13 zł dostępne w kasie zamkowej. Niebawem uruchomimy sprzedaż internetową.

Dzieci do lat 4 wchodzą za darmo a rowerzyści mają prawo do biletów ulgowych. Pełny cennik na zamek.czersk.pl.

—————-

Chcesz być na bieżąco z wydarzeniami, które organizujemy, zapisz się na nasz newsletter, a nic Cię nie ominie!

 

Do zobaczenia w Czersku!