Ładowanie Wydarzenia

Słoneczna Góra | Retro

niedziela

14:00

  • To wydarzenie minęło.
Cena: Free

Słoneczna Góra trwa!

W te wakacje serdecznie zapraszamy na cykl wakacyjnych imprez w Górze Kalwarii. Nie zabraknie dobrej zabawy, relaksu, muzyki i innych niezapomnianych atrakcji.

Tym razem zapraszamy na spotkanie ze Słoneczną Górą Retro. Podczas tej niedzieli cofniemy się w czasie, by poczuć trochę retro klimatu. Będziecie mieli okazje posłuchać koncertu Kapeli Warszawskiej im. Staśka Wielanka, zespołu Trio Trójkąt, obejrzeć zabytkowe samochody czy podziwiać kuglarskie wyczyny.

To jedyna impreza w Polsce w której uczestniczą wyłącznie samochody do 1920r!

Cała impreza poświęcona będzie Belle Epoqe, a więc początkowi XX w. Nasi goście opowiedzą o czasach, gdy pojedynki były codziennością, a panie nie chodziły bez kapelusza oraz jak Maria Skłodowska – Curie została szoferem ciężarówki. Zarówno samochody, rowery, jak i ich kierowcy będą w strojach z tej epoki.

 

W programie:
14.00 – Parada automobili, motorów i bicykli
15.30 – Koncert: Trio Trójkąt (Piotr Grudziński z zespołem)
16.30 – Koncert: Kapela Wielanka

 

Oczywiście nie zabraknie też pojazdów! Zagości u nas replika pierwszego samochodu Benza oraz pierwszy na świecie samochód osobowy zbudowany 200 lat temu przez Polaka. Nie zabraknie też opowieści o jego twórcy Józefie Bożku. Pokażemy replikę samochodu, którym 125 lat temu pierwszy polski rajdowiec pojechał na rajd do Paryża. Parę słów o tym, jak Stanisław Grodzki pojechał na ten rajd, a potem założył Automobilklub Królestwa Polskiego, też się pojawi.

Urządzimy wyścig bicykli i retrorowerów. Będzie nauka jazdy Fordem T z 1919 roku i opowiadanie o jego historii oraz pokaz jazdy samochodem parowym.

 

Dla fanów prac manualnych przygotowaliśmy stoisko, na którym odbywać się będą warsztaty plastyczne m.in. rysunek martwej natury w stylu retro.

 

A wszystko to przy obecności szczudlarzy, cyrkowców i akrobatów. Odtworzone będą gry i zabawy naszych dziadków.

 

Do zobaczenia

Partnerzy

/ 5
zespół instrumentalno-wokalny występuje na scenie w trakcie Słonecznej Góry
/ 5
duet kolorowo ubranych klaunów nosi stół w otoczeniu widzów
/ 5
dzieci i dorośli rysują na sztalugach w towarzystwie instruktora rysunku
/ 5
dwie kobiety uśmiechają się z widowni do kamery
/ 5
mężczyzna śpiewa i gra na gitarze w otoczeniu zespołu
Miniaturka zdjęcia dla http://zespół%20instrumentalno-wokalny%20występuje%20na%20scenie%20w%20trakcie%20Słonecznej%20Góry
Miniaturka zdjęcia dla http://duet%20kolorowo%20ubranych%20klaunów%20nosi%20stół%20w%20otoczeniu%20widzów
Miniaturka zdjęcia dla http://dzieci%20i%20dorośli%20rysują%20na%20sztalugach%20w%20towarzystwie%20instruktora%20rysunku
Miniaturka zdjęcia dla http://dwie%20kobiety%20uśmiechają%20się%20z%20widowni%20do%20kamery
Miniaturka zdjęcia dla http://mężczyzna%20śpiewa%20i%20gra%20na%20gitarze%20w%20otoczeniu%20zespołu