Ładowanie Wydarzenia

Muzyczka dla Smyczka | Koncert gordonowski

niedziela

10:00

Ośrodek Kultury w Górze Kalwarii

ul. por. Jana Białka 9

  • To wydarzenie minęło.
Cena: 19zł
W związku z odwrotem zimy i końcem karnawału rodzinnie wyciśnijmy z siebie ostatki energii tym razem w stylu latyno-amerykańskim.

Koncerty gordonowskie już na stałe wpisują się w kulturowy harmonogram. Taniec rodzica z dzieckiem wzmacnia relację, uczy maluchy koordynacji oraz jest wspaniałą zabawą.

Zapraszamy Was, już systematycznie – raz w miesiącu – do poczucia wyjątkowej atmosfery towarzyszącej tańcom w parach oraz sile pląsania w grupach. Tym razem zachęcamy do naśladowanie wspaniałej pracy całego ciała podczas tańców z kręgu kulturowego Kuby oraz Dominikany.

Przy muzyce na żywo, w wykonaniu specjalistów muzyki karaibskiej i kubańskiej będziemy wirować do muzyki son, conga, merengue oraz bachata.

Dzięki muzykom gordonowskim, kontynuującym dziedzictwo Smykowego Grania i koncertów wg teorii uczenia się muzyki profesora Edwina Eliasa Gordona – pojawią się tylko i włącznie (jak przystało na profesjonalistów) instrumentaliści i wokaliści występujący na żywo. Skład zupełnie, jak z przedmieść Kuby, czy Dominikany: instrumenty perkusyjne, gitara, kontrabas i solowa trąbka.

 

Całość poprowadzą dla Was: Jolanta i Miłosz Gawryłkiewicz, którzy przybędą tym razem jeszcze nie z Hawany, ale z Bydgoszczy.

 

Bilety dostępne od 16 lutego od godz. 10.00 w kasie Ośrodka Kultury oraz na biletyna.pl

 

Zapraszamy