Ładowanie Wydarzenia

JazZamek Czersk 2024

niedziela

16:00

W lipcu dziedziniec zamku w Czersku ponownie stanie się koncertowym sercem południowego Mazowsza. Już po raz piąty, w ramach festiwalu JazZamek Czersk, zamkowa scena ożyje dźwiękami najlepszej polskiej muzyki jazzowej. Trzy niedziele lipca przyniosą niezapomniane muzyczne przeżycia, przyciągając miłośników jazzu z różnych zakątków kraju.

 

P r o g r a m:

📆 7 lipca: ✨Kuba Badach & MaBaSo – Back to School✨

Kuba Badach to ceniony polski wokalista, instrumentalista, kompozytor, aranżer i producent wraz z grupą wibrafonisty Bernarda Maseli MaBaSo postanowili połączyć siły w projekcie Back to School. To wyjątkowa okazja aby sprawdzić co z tego wyniknęło, przekonajcie się sami.

Kuba Badach – wokalista, instrumentalista, kompozytor, aranżer, producent muzyczny; lider zespołu Poluzjanci oraz członek grupy The Globetrotters. Jako dwunastolatek, w 1988, nagrał płytę z kolędami napisanymi specjalnie dla niego przez Wiesława Pieregorólkę, Jerzego Siemasza i Jacka Cygana. Absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie wokalnej. Zdobywca nagrody Fryderyk 2011 i 2012 w kategorii Wokalista Roku. Od początku poszukiwaniu własnej artystycznej drogi towarzyszyły Kubie sprzyjające okoliczności. Jako niespełna dwunastolatek dołączył do międzynarodowego zespołu musicalu „Peace Child”. Kilka miesięcy później dzięki staraniom Ewy Sokołowskiej towarzyszył występom muzyków Big Bandu Wiesława Pieregorólki, śpiewając m.in. z Mieczysławem Szcześniakiem, Ryszardem Rynkowskim i Andrzejem Zauchą.

„MaBaSo” to projekt wirtuoza wibrafonu Bernarda Maselego. Zespół tworzą: kontrabasista i basista elektryczny Michał Barański, słowacki perkusista – Dano Soltis oraz Bernard Maseli.
Zbierając doświadczenia w zespole Walk Away, Music Painters, The Globetrotters czy wreszcie od trzech lat jako członek kwartetu amerykańskiego gitarzysty Deana Browna, Bernard postanowił stworzyć trio które będzie realizowało jego autorską wizję elektrycznego jazzu. On sam mówi „od zawsze uważałem że fusion nie musi być realizowane według zamkniętego schematu „wolno-szybko, cicho-głośno”, że może również wykorzystywać wszystkie zdobycze współczesnego akustycznego jazzu”. Takie właśnie jest MaBaSo gdzie od strony konstrukcyjnej, aranżacyjnej i brzmieniowej muzycy wykorzystują charakterystyczne elementy elektrycznego „fusion” z mocnymi wpływami muzyki R&B, soul czy funky lecz już w warstwie harmoniczno-melodycznej i w sposobie rozgrywania partii solowych mamy do czynienia z myśleniem wywodzącym się w linii prostej z akustycznego jazzu.

KUP BILET JUŻ TERAZ!

 

📆 14 lipca: ✨Karasiewicz Power Set feat. Krzesimir Dębski ✨

Drugi koncert będzie prawdziwą gratką dla fanów fusion i jazz rocka.

Istniejący z górą od sześciu lat kwintet pianisty, dyrygenta i kompozytora, uprawiający zelektryfikowany jazz z zawoalowanymi elementami funky i bluesa oraz szeroko pojętej muzyki tanecznej. Zespół wystąpi w składzie: Rafał Karasiewicz (key), Adam Wendt (sax), Tomasz Pacanowski (g), Tomasz Grabowy (bg), Artur Lipiński (dr) oraz gościnnie Krzesimir Dębski (viol).

Krzesimir Dębski – Polski kompozytor, m.in. muzyki współczesnej i muzyki filmowej, skrzypek jazzowy i dyrygent. Lider zespołu jazzowego String Connection. Studiował kompozycję w Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu u Andrzeja Koszewskiego oraz dyrygenturę u Witolda Krzemieńskiego.

KUP BILET JUŻ TERAZ!

 

📆 21 lipca: ✨Grażyna Łobaszewska ✨

Na zakończenie festiwalu, 21 lipca, na scenie pojawi się Grażyna Łobaszewska – legenda polskiej sceny muzycznej, znana z wyjątkowego głosu i charyzmatycznych występów. Słynie z takich hitów jak „Czas nas uczy pogody”, „Brzydcy” czy „Ludzie z duszą”. Wybitna wokalistka świętuje 50-lecie działalności!

Jej koncert będzie nie tylko okazją do usłyszenia największych przebojów artystki, ale także do zanurzenia się w jej nastrojowych interpretacjach jazzowych standardów.

Połączenie jednego z najwybitniejszych głosów i charyzmy z doskonałym repertuarem w odświeżonych aranżacjach stanowi gwarancję niezapomnianych przeżyć i wzruszeń na najwyższym artystycznym poziomie.

Łobaszewska wraz ze swoim zespołem zamknie V edycję JazZamek Czersk, zapewniając publiczności niezapomniany wieczór pełen wzruszeń i muzycznych uniesień.

KUP BILET JUŻ TERAZ!

 

Festiwal JazZamek Czersk to nie tylko doskonała muzyka, ale także niepowtarzalna atmosfera średniowiecznego zamku.

Koncerty odbywają się na świeżym powietrzu, w otoczeniu malowniczych ruin, co dodaje wydarzeniu szczególnego uroku. Publiczność ma okazję nie tylko słuchać muzyki, ale także cieszyć się letnim wieczorem w wyjątkowym miejscu, które na co dzień tętni historią.

Dołącz do wydarzenia na Facebooku

 

 BILETY:

💧w przedsprzedaży – 40 zł (osoba dorosła). Sprzedaż online na biletyna.pl/czersk oraz w kasie zamkowej.

💧w dniu koncertu    – 50 zł (osoba dorosła).

💧dzieci do lat 4 włącznie wchodzą z rodzicami – bezpłatnie

💧dzieci powyżej 4 lat, uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych oraz osoby niepełnosprawne – bilet ulgowy w cenie 13 zł

💧mieszkańcy gminy Góra Kalwaria posiadacze karty „Moja Dobra Karta”  –  zniżka 20 %  (tylko przy zakupie  biletu w kasie zamkowej)

 

W cenie biletu:

– możliwy całodzienny pobyt na zamku (godz. 10.00-20.000)
– plenerowy koncert jazzowy
– zwiedzanie średniowiecznego zamku
– udział w wydarzeniu z cyklu Historia Viva

– dla dzieci udział w rysunkowym plenerze (godz. 13-16)
– piknikowe afterparty (we własnym zakresie, do godz. 20)

 

Na terenie będą dostępne leżaki i krzesła (liczba ograniczona), można też zabrać ze sobą własne siedziska, koce, a nawet wypełnione kosze piknikowe. W trakcie całego wydarzenia, będzie działała karczma serwująca ciepłe i zimne potrawy a także kraftowe piwa.

🌈 Na wypadek pogarszającej się pogody będziemy przygotowani. Za zamkowym dziedzińcu staną namioty, które ochronią nas przed ewentualnym deszczem albo zbyt ostrym słońcem. Poza tym, podczas JazZamek zawsze świeci słońce!

——————–
? GDZIE: Zamek Książąt Mazowieckich w Czersku
? KIEDY:

07.07 godz. 16.00 – Kuba Badach & MaBaSo – Back to School  | KUP BILET JUŻ TERAZ!

14.07 godz. 16.00 – Karasiewicz Power Set feat. Krzesimir Dębski | KUP BILET JUŻ TERAZ!

21.07 godz. 16.00 – Grażyna Łobaszewska | KUP BILET JUŻ TERAZ!

 

Zapraszamy na jazz w najlepszym wydaniu w pięknych okolicznościach przyrody, tylko 40 km od Warszawy!

 

Organizatorem wydarzenia jest Ośrodek Kultury w Górze Kalwarii. Serdecznie zapraszamy!

——————–
Współfinansowano ze środków ZAW STOART

#stoart #stoartwspieramuzykę

——————–

Chcesz być na bieżąco z wydarzeniami, które organizujemy? Zapisz się na nasz newsletter, a nic Cię nie ominie

Zapraszamy do śledzenia nas na Facebooku i Instagramie, tam zawsze są świeże informacje o naszych wydarzeniach.

 

 

Partnerzy

Patroni medialni