Ładowanie Wydarzenia

JazZamek Czersk 2023

niedziela

16:00

  • To wydarzenie minęło.
Cena: 13zł – 18zł

W lipcu dziedziniec zamku w Czersku stał się koncertowym sercem południowego Mazowsza. W ramach IV edycji JazZamek Czersk na zamkowej scenie gościmy, w każdą niedzielę lipca, najlepszych polskich jazzowych wykonawców. W tym roku dominuje styl fusion.

 

PROGRAM:

02.07 – WALK AWAY

09.07 – Krzysztof Herdzin Quartet

16.07 – Krzysztof Ścierański New Quartet

23.07 – Wojtek Pilichowski Quartet

30.07 – Drifter Live

 

——–
Wydarzeniem otwierającym tegoroczną edycję JazZamek będzie koncert ▶️ WALK AWAY ◀️.
To jedyna polska formacja jazzu nowoczesnego, która przez ponad trzy dekady obecna jest na muzycznym rynku. Nagrali kilkanaście płyt, współpracowali z najlepszymi – od Urszuli Dudziak po Mike’a Sterna i Billa Evansa, a w ankiecie Jazz Top 2015 zostali uznany za najlepszy w Polsce zespół elektryczny. Ważnym epizodem w historii zespołu był udział (jako suport) w trasie koncertowej Milesa Davisa w Niemczech w 1990 roku. Ich album „F/X” z udziałem wybitnych muzyków (Mike Stern, Eric Marienthal, Mino Cinelu, Urszula Dudziak) był nominowany do tytułu albumu jazzowego Fryderyki 1995.

——–
Druga niedziela lipca należeć będzie do grupy ▶️ KRZYSZTOF HERDZIN QUARTET ◀️.
W Polsce niewielu jest artystów muzyków, mogących poszczycić się tak imponującym dorobkiem, jak Krzysztof Herdzin. Profesor doktor sztuk muzycznych, pianista, kompozytor, aranżer, lider, dyrygent, producent i animator wydarzeń, obejmujących bez mała wszystkie gatunki muzyki. Współpracował m.in. ze Zbigniewem Namysłowskim, Januszem Muniakiem, Janem Ptaszynem Wróblewskim a także z muzykami zagranicznymi tej miary co Branford Marsalis, Maria Schneider, Richard Bona, Gil Goldstein, Gregoire Maret czy Vinnie Colaiuta.

——–

▶️ KRZYSZTOF ŚCIERAŃSKI NEW QUARTET ◀️ zawładnie czerską sceną w kolejną, trzecią niedzielę lipca. Ten znakomity basista i gitarzysta, współpracował nie tylko z całą jazzową śmietanką, ale towarzyszył m.in. Markowi Grechucie, Wilkom, Edycie Bartosiewicz, Obywatelowi GC czy Krzakowi. Tym razem artysta zaprezentuje materiał stworzony wraz z jego New Quartet. To muzyka bliska fusion, w której odnajdziemy nawiązania do jazzu, etno – world music, a nawet hip hopu. Sam lider podkreśla, że styl grupy to wypadkowa muzycznych fascynacji członków zespołu.

——–

Wydarzeniem kończącym tegoroczną edycję JazZamku będzie występ grupy ▶️ DRIFTER LIVE ◀️. Koncert będzie wersją sceniczną płyty Drifter, która ukazała się w 2021 roku w ekskluzywnej serii Polish Jazz Masters i zawiera większość jej materiału. Pomysłem na jej powstanie była chęć zrealizowania „idée fixe” lidera – Bernarda Maseli, czyli umieszczenia wciąż unikalnych instrumentów (t.j. wibrafon, marimba, kalimba, balafon) i kojarzonych prawie wyłącznie z muzyką klasyczną oraz akustycznym jazzem, w obszarach stylistycznych, w których ich obecność jest znikoma lub wręcz zerowa. Możemy się więc spodziewać muzyki kolorowej, różnorodnej a przy tym realizowanej przez absolutną czołówkę polskiej sceny muzyki jazzowej.


 

Harmonogram:

2 lipca, godz 16.00:
WALK AWAY

Krzysztof Zawadzki, Adam Wendt, Bernard Maseli, Tomasz Grabowy

9 lipca, godz. 16.00
KRZYSZTOF HERDZIN QUARTET

Krzysztof Herdzin – fortepian, Marek Podkowa – saksofon tenorowy, Robert Kubiszyn – kontrabas, gitara basowa, Cezary Konrad – perkusja

16 lipca, godz. 16.00
KRZYSZTOF ŚCIERAŃSKI NEW QUARTET

Krzysztof Ścierański – gitara basowa, Michał Kobojek – saksofon, Przemek Kuczyński – perkusja,  Jacek Szwaj – pianino

23 lipca, godz. 16.00
WOJTEK PILICHOWSKI QUARTET

30 lipca, godz. 16.00
DRIFTER LIVE

Beata Przybytek i Wojciech Myrczek – śpiew, Marek Raduli – gitara elektryczna, Michał Kapczuk – bas elektryczny, kontrabas, Paweł Dobrowolski – zestaw perkusyjny, Bernard Maseli – wibrafon elektryczny, kalimba

——–
? GDZIE: Zamek Książąt Mazowieckich w Czersku
? KIEDY: Każda niedziela lipca (od 2 do 30 lipca), godz. 16.00
? BILETY: W cenie 18/13 zł, do nabycia online na biletyna.pl lub w kasie zamkowej w dniu wydarzenia

Weź udział w wydarzeniu na Facebooku

Serdecznie zapraszamy!

 

Organizatorem wydarzenia jest Ośrodek Kultury w Górze Kalwarii.

—————————–

Chcesz być na bieżąco z wydarzeniami, które organizujemy? Zapisz się na nasz newsletter, a nic Cię nie ominie!

Partnerzy

Patroni medialni