Ładowanie Wydarzenia

JazZamek Czersk 2023

niedziela

16:00

Cena: 13 zł – 18 zł

W lipcu dziedziniec Zamku w Czersku stanie się koncertowym sercem południowego Mazowsza. W ramach IV edycji JazZamek Czersk na zamkowej scenie gościć będziemy, w każdą niedzielę lipca, najlepszych polskich jazzowych wykonawców. W tym roku dominować będzie styl fusion.

wystąpią:

02.07 – WALK AWAY

09.07 – Krzysztof Herdzin Quartet

16.07 – Krzysztof Ścierański New Quartet

23.07 – Wojciech Pilichowski Quartet

30.07 – Drifter Live

——–
Wydarzeniem otwierającym tegoroczną edycję JazZamek będzie koncert ▶️ WALK AWAY ◀️.
To jedyna polska formacja jazzu nowoczesnego, która przez ponad trzy dekady obecna jest na muzycznym rynku. Nagrali kilkanaście płyt, współpracowali z najlepszymi – od Urszuli Dudziak po Mike’a Sterna i Billa Evansa, a w ankiecie Jazz Top 2015 zostali uznany za najlepszy w Polsce zespół elektryczny. Ważnym epizodem w historii zespołu był udział (jako suport) w trasie koncertowej Milesa Davisa w Niemczech w 1990 roku. Ich album „F/X” z udziałem wybitnych muzyków (Mike Stern, Eric Marienthal, Mino Cinelu, Urszula Dudziak) był nominowany do tytułu albumu jazzowego Fryderyki 1995.

——–
Druga niedziela lipca należeć będzie do grupy ▶️ KRZYSZTOF HERDZIN QUARTET ◀️.
W Polsce niewielu jest artystów muzyków, mogących poszczycić się tak imponującym dorobkiem, jak Krzysztof Herdzin. Profesor doktor sztuk muzycznych, pianista, kompozytor, aranżer, lider, dyrygent, producent i animator wydarzeń, obejmujących bez mała wszystkie gatunki muzyki. Współpracował m.in. ze Zbigniewem Namysłowskim, Januszem Muniakiem, Janem Ptaszynem Wróblewskim a także z muzykami zagranicznymi tej miary co Branford Marsalis, Maria Schneider, Richard Bona, Gil Goldstein, Gregoire Maret czy Vinnie Colaiuta.

——–

▶️ KRZYSZTOF ŚCIERAŃSKI NEW QUARTET ◀️ zawładnie czerską sceną w kolejną, trzecią niedzielę lipca. Ten znakomity basista i gitarzysta, współpracował nie tylko z całą jazzową śmietanką, ale towarzyszył m.in. Markowi Grechucie, Wilkom, Edycie Bartosiewicz, Obywatelowi GC czy Krzakowi. Tym razem artysta zaprezentuje materiał stworzony wraz z jego New Quartet. To muzyka bliska fusion, w której odnajdziemy nawiązania do jazzu, etno – world music, a nawet hip hopu. Sam lider podkreśla, że styl grupy to wypadkowa muzycznych fascynacji członków zespołu.

——–
Legenda gitary basowej, jeden z najbardziej uznanych i cenionych basistów na świecie ▶️ WOJCIECH PILICHOWSKI QUARTET ◀️ dla czerskiej publiczności zagra przedostatni koncert w cyklu JazZamek Czersk. W świecie gitary basowej Pilichowski to człowiek-instytucja: solista i muzyk sesyjny, kompozytor, aranżer i producent, ceniony organizator warsztatów muzycznych i pedagog. Jego grę można podziwiać na przeszło 120 albumach. Współpracował z tuzami polskiej i światowej muzyki rozrywkowej. Jest także wybitnym wykładowcą gitary basowej prowadzącym najbardziej prestiżowe spotkania edukacyjne w Polsce i za granicą. Pilichowski był trzykrotnie nominowany do nagrody Polskiej Akademii Fonograficznej. Przez czytelników magazynu „Gitara i Bas” siedmiokrotnie wybrany najlepszym polskim basistą, czterokrotny laureat nagrody Play Box – przyznawanej przez Polskie Rozgłośnie Radiowe.

——–
Wydarzeniem kończącym tegoroczną edycję JazZamku będzie występ grupy ▶️ DRIFTER LIVE.
Koncert będzie wersją sceniczną płyty Drifter, która ukazała się w 2021 roku w ekskluzywnej serii Polish Jazz Masters i zawiera większość jej materiału. Pomysłem na jej powstanie była chęć zrealizowania „idée fixe” lidera – Bernarda Maseli, czyli umieszczenia wciąż unikalnych instrumentów (t.j. wibrafon, marimba, kalimba, balafon) i kojarzonych prawie wyłącznie z muzyką klasyczną oraz akustycznym jazzem, w obszarach stylistycznych, w których ich obecność jest znikoma lub wręcz zerowa. Możemy się więc spodziewać muzyki kolorowej, różnorodnej a przy tym realizowanej przez absolutną czołówkę polskiej sceny muzyki jazzowej.

Harmonogram:
2 lipca, godz 16.00:
WALK AWAY

Krzysztof Zawadzki, Adam Wendt, Bernard Maseli, Tomasz Grabowy

9 lipca, godz. 16.00
KRZYSZTOF HERDZIN QUARTET

Krzysztof Herdzin – fortepian, Marek Podkowa – saksofon tenorowy, Robert Kubiszyn – kontrabas, gitara basowa, Cezary Konrad – perkusja

16 lipca, godz. 16.00
KRZYSZTOF ŚCIERAŃSKI NEW QUARTET

Krzysztof Ścierański – gitara basowa, Michał Kobojek – saksofon, Przemek Kuczyński – perkusja, Zbigniew Jakubek – pianino

23 lipca, godz. 16.00
WOJCIECH PILICHOWSKI QUARTET

30 lipca, godz. 16.00
DRIFTER LIVE

Beata Przybytek i Wojciech Myrczek – śpiew, Marek Raduli – gitara elektryczna, Michał Kapczuk – bas elektryczny, kontrabas, Paweł Dobrowolski – zestaw perkusyjny, Bernard Maseli – wibrafon elektryczny, kalimba

——–
🎯 GDZIE: Zamek Książąt Mazowieckich w Czersku
🕓 KIEDY: Każda niedziela lipca (od 2 do 30 lipca), godz. 16.00
🎫 BILETY: 18/13 zł do nabycia na biletyna.pl oraz w kasie zamku.

Weź udział w wydarzeniu na Facebooku

Serdecznie zapraszamy!

—————————–

Chcesz być na bieżąco z wydarzeniami, które organizujemy? Zapisz się na nasz newsletter, a nic Cię nie ominie!

Partnerzy

Patroni medialni