Ładowanie Wydarzenia

7-8.09 Historia Viva | VIVA MAGNUS

sobota

11:00

Jesienią 1066 ziemia pod Hastings zadudniła od kopyt galopujących koni, a powietrze przeszył bojowy okrzyk wojowników. Naprzeciw siebie stanęły wojska Anglosasów pod wodzą Króla Harolda II oraz normańskie oddziały księcia Wilhelma, by rozstrzygnąć losy Anglii…

Jak ta odległa batalia wpłynęła na wygląd ówczesnego świata? Skąd wziął się angielski książę na Mazowszu? Czyje szczątki zostały odkryte w tajemniczym grobie nr 609 na czerskim zamku? Co przy nich znaleziono? Jaką bronią władał rycerz, a co było uzbrojeniem harcownika?

 

Kim był bartnik? Skąd brał się miód i jak wyglądał proces powstawania chleba w średniowieczu? Tego wszystkiego dowiedzą się Państwo przybywając na zamek w Czersku na wydarzenie VIVA MAGNUS!

Rycerski ekwipunek, zamkowe legendy, zapach wosku oraz obraz wypiekanego na miejscu chleba z pewnością Państwa oczarują! A wszystko to dzięki rekonstruktorom z grupy Kuźnia Borzywoj !

Do zobaczenia za zamku w Czersku!

 

HARMONOGRAM

sobota i niedziela: 

11.00 – Powitanie przybyłych gości

12.00 – KUCHNIA DAWNA. Pogadanka o dawnej diecie. Wystawa utensyliów. Rola rybołówstwa

13.00 – „Od ziarenka do bochenka”. ŻARNA I PIEC CHLEBOWY. Mielenie mąki na żarnach. Zagniatanie chleba. ROZPALANIE PIECA

15.00 – BARTNIK – pszczele opowieści i wystawa utensyliów

16.00 – MAGNUS i Smok z Czerska – legendy, gawęda i zwiedzanie zamku

17.00 – Zwieńczenie dnia

 

 

Obowiązują bilety wstępu na zamek.

Dzieci do lat 4 wchodzą za darmo a rowerzyści mają prawo do biletów ulgowych. Pełny cennik na zamekczersk.pl w zakładce oferta.

 

Do zobaczenia w Czersku!

 

___________

Chcesz być na bieżąco z wydarzeniami, które organizujemy, zapisz się na nasz newsletter, a nic Cię nie ominie!

Zapraszamy do śledzenia nas na Facebooku i Instagramie, tam zawsze są świeże informacje o naszych wydarzeniach.