Ładowanie Wydarzenia

19.05 DKF Kinocentrycy | pokaz filmu „Aftersun”

piątek

19:00

Ośrodek Kultury w Górze Kalwarii

ul. por. Jana Białka 9

  • To wydarzenie minęło.
Cena: 15pln

DKF Kinocentrycy zaprasza na pokaz filmu AFTERSUN w reżyserii Charlotte Wells.

Prelekcję i dyskusję poprowadzi Diana Dąbrowska – filmoznawczyni, krytyczka filmowa, edukatorka, organizatorka imprez filmowych i festiwali. Zdobywczyni prestiżowej nagrody PISF w kategorii „Krytyka filmowa”. Laureatka Konkursu im. Krzysztofa Mętraka.

Młody ojciec Calum i jego córka Sophie wyjeżdżają razem do tureckiego kurortu. Podczas wspólnych wakacji stają się sobie bliżsi niż kiedykolwiek.

Nominowany do Oscara za swoją zachwycająca rolę Paul Mescal w fenomenalnym duecie z debiutującą na wielkim ekranie Frankie Corio, którą okrzyknięto odkryciem roku. Najlepszy film roku według redakcji IndieWire, The Guardian oraz Sight and Sound. Małe-wielkie arcydzieło, czuły jak „C’mon, C’mon”, chwytający za serce jak „The Florida Project” film produkcji nagrodzonego Oscarem Barry’ego Jenkinsa („Moonlight”). Czarny koń sezonu nagród, już ponad 200 nominacji i wyróżnień; m.in. nominacja do Oscara, 7 nagród BIFA, w tym dla Najlepszego Filmu, 4 nominacje BAFTA, 4 nominacje Gotham Awards, 5 nominacji Film Independent Spirit Awards. Jeden z najlepiej ocenianych filmów ostatnich miesięcy: 95% pozytywnych recenzji na Rotten Tomatoes i Metacritic.

Tu obejrzysz zwiastun filmu.

Bilety dostępne na www.biletyna.pl i w kasie Ośrodka Kultury.

 

19 maja (piątek), godz. 19.00 

Ośrodek Kultury w Górze Kalwarii, ul. Białka 9

 

Weź udział w wydarzeniu na  Facebooku.

Chcesz być na bieżąco z wydarzeniami, które organizujemy, zapisz się na nasz newsletter, a nic Cię nie ominie!