Warsztaty

Teatr Czerwone Parasole

Amatorska grupa teatralna” Czerwone Parasole” działa od 2017 roku przy Ośrodku Kultury w Górze Kalwarii. Spotkania skierowane są do młodzieży, która lubi w twórczy sposób spędzać czas. Jeśli chcesz rozwijać swoją pasję i świetnie się przy tym bawić, dołącz do nas. Z nami zawsze kreatywnie i wesoło. Zapraszamy

Kierujemy się mottem:
„Nie ma małych ról, są mali aktorzy. Można zrobić perłę z epizodu z jednym wejściem albo nawet bez słowa można rozłożyć „Hamleta”.
Włodzimierz Mancewicz

2019 – Alicja w krainie czarów
2022 – Mały plusk

Instruktor

Grzegorz Emanuel

Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Teatralnej   i Telewizyjnej w Łodzi. Człowiek – Orkiestra: aktor, reżyser teatralny, edukator kulturalny, filmowiec, fotograf. Występował w teatrach: Ochoty w Warszawie, Studyjnym w Łodzi, Studio w Warszawie, Lubuskim w Zielonej Górze, Polskim w Poznaniu, Na Woli w Warszawie. Odtwórca tytułowych ról w “Hamlecie” Szekspira, “Don Juanie” Moliera, “Królu Edypie” Sofoklesa. W Teatrze Polskim w Poznaniu reżyserował spektakl „Noc tuż przed lasami”. Asystent reżysera w spektaklu „Kordian”.

Filmografia aktora zawiera kilkadziesiąt tytułów filmowych, seriale telewizyjne i teatry telewizji.(„Jastrzębia mądrość”, „Superprodukcja”, „Rewers”, „Czas honoru”, „Doktor Halina”, „Ojciec Mateusz” i wiele innych)

Od roku 2000 związany edukacją teatralną i filmową – prowadzi amatorskie młodzieżowe zespoły teatralne i projekty filmowe.

Każdą wolną chwilę najchętniej spędza spacerując z aparatem fotograficznym wśród bagien   i łąk nad ukochaną Biebrzą. Owocem tych spacerów była wystawa fotograficzna „Jak dzika pszczoła miód”(2020), prezentowana również na zamku w Czersku.

70 zł/miesiąc

Wpłaty za zajęcia przez strefę zajęć (PayU) bądź na
nr konta: 97 8003 0003 2001 0007 9556 0002

Ośrodek Kultury w Górze Kalwarii

ul. por. Jana Białka 9

Warsztaty