Warsztaty

Kalwarki – grupa baletowo-folklorystyczna

Taniec wyzwala radość, pozwala wyrażać emocje i temperament. Zajęcia rozwijają wrażliwość, estetykę ruchową i muzykalność, poprawiają sprawność fizyczną i rozwijają koordynację ruchową.

Na lekcję składają się:

  • rozgrzewka, podstawy baletu, pozycje rąk i nóg;
  • nauka kroków baletowych i kroków tańców ludowych (m.in. polonez, polka, krakowiak);
  • zabawy taneczne;
  • nauka układów choreograficznych


Zajęcia bezpłatne dla dzieci w wieku 8-14 lat. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Instruktor

Wiktor Moskal

Tancerz, solista Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze” w latach 1992-2022, obecnie pracownik Ośrodka Kultura w Górze Kalwarii. Absolwent Państwowego Studium Wokalno-Baletowego w Gliwicach. Karierę taneczną rozpoczął w Państwowej Operetce Śląskiej w Gliwicach. W 1992 r. dołączył do Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze”, w którym przez 30 lat wykonywał tradycyjne tańce narodowe (krakowiak, mazur, polonez, oberek, kujawiak) i regionalne (Wilanów, Szamotuły, Żywiec, Rozbark).
Wspólnie z zespołem wielokrotnie reprezentował kraj podczas zagranicznych koncertów i festiwali, które odbywały się w: Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Brazylii, Japonii, Chinach, Korei Północnej, Izraelu, Niemczech, Włoszech, Francji, Belgii, Holandii, Szwecji, Rosji, Słowacji, Ukrainie, na Litwie, Łotwie i Węgrzech.
Wraz z zespołem Mazowsze wystąpił w ,,Panie Tadeuszu” w reżyserii Andrzeja Wajdy i „Zimnej wojnie” w reżyserii Pawła Pawlikowskiego.
Uhonorowany odznaczeniem „Zasłużony dla Kultury Polskiej”.

KOSZT: bezpłatnie

Ośrodek Kultury w Górze Kalwarii

ul. por. Jana Białka 9

Warsztaty